Sinem sizin için okusun
Harun sizin için okusun
in

Sevgilinizi ailenize sevdirme yolları

Sevgilinizi ailenize sevdirme yolları
Sevgilinizi ailenize sevdirme yolları

Kimi Türk ailelerinde genel kanı kızlarının en değerli varlıklıları olduğu için kimsenin kızlarına layık olmadığı ve mümkünse kızlarının hiçbir zaman sevgilileri olmadan direkt uygun bir aday ile evlenmesi gerektiğidir. Ailelerin unuttuğu şey aşkın aniden geldiği ve insanın ayaklarını yerden kestiğidir.

Eğer sizin de karşınıza ayaklarınızı yerden kesen bir adam çıktıysa ve aileniz bu ilişkinizi onaylamıyorsa sizin için hazırladığımız bu haber sorunlarınıza çözüm olacak.

Ailenizin sevgilinizi size layık görmemesinin nedeni, büyük ihtimalle müstakbel damat adayının işi, maaşı, yaşam tarzı ya da ailesidir. Ön yargıya kapılıp bu şekilde olumsuz bir tavır sergilemeleri aslında biraz sizin suçunuz. Çünkü siz sevgilinizi ailenize iyi bir şekilde tanıtamadınız yani tabiri caizse ‘satamadınız’.

Aileniz ile sevgilinizi tanıştırın

Sevgilinizi ailenize sevdirmek için ilk yapacağınız şey onu, aileniz ile tanıştırmak olacak. Sevgilinizi aileniz ile tanıştırmanız ilişkinizin ciddiyetini ortaya koyacaktır. Eğer aile yapınız bu duruma uygun değilse, sevgilinizden annesinin bir gün gelip sizin anneniz ile tanışmanızı isteyebilirsiniz. Bu sayede bir taşla iki kuş vurmuş olacaksınız. Yani hem sevgilinizin size karşı beslediği hislerden emin olacak, hem de ailenizin temel kalesi olan annenizin kalbini fethedeceksiniz. Unutmayınız ki, bir annenin desteği yadsınamayacak bir güçtür.

Ailenizin söylediklerine kulak kabartın

Sevgiliniz bu soruna böyle bir çözüm getirmiyorsa (yani sizin ailenizden onay almak için çabalamıyorsa, en azından annesini yollayıp sizin anneniz ile tanışmasını istemiyorsa) sanırız ki ailenizin söylediklerine kulak kabartmanızda fayda olacak. Çünkü sizi gerçekten seven adam sizin ve ailenizin biraz huzuru için bu kadar küçük bir fedakarlığı yapmakta diretmezdi.

Doğru bir şekilde aktarın

Sevgiliniz aileniz ile tanışmayı yahut ailesinden bir ferdi tanışmak için ailenizin yanına yollamayı kabul ettiyse anlayınız ki bu adam sizi çok seviyor ve siz bu adam için savaşmalısınız. Tanışma faslından sonra yapacağınız ilk şey adım adım annenizi işlemek olacaktır. İşlemek derken sevgilinizin mesleki ve kişisel hayatındaki başarılardan, aile bireylerine olan saygısından ve özellikle sizi ne kadar sevdiğinden bahsedin. Onu övün ve yüceltin.

Ailesini de övün

Onları annenize överken biraz abartmanızın bir zararı yok. Ancak dikkat edilmesi gereken en önemli konu ise onları överken söyleyeceklerinizin aile yapınıza ve doğrultunuza paralel bir şekilde olmasıdır. Örneğin kendi ailenizde saygı herşeyse sevgilinizin ailesini içinde saygının ne denli önemli olduğunu söyleyebilir, birkaç örnek ile bu durumu anlatabilirsiniz.

Aşk engel tanımaz

Unutmayın ki aşk engel tanımaz. Sadece akarsular gibi önüne çıkan kayalara çarpar. Ancak her ne olursa olsun akar. Kimi zaman kayaların üzerinden akar, kimi zaman kendine yol açmak için o koca kayaları sadece akarak aşındırır. Aşkınız güçlü ise korkmayın. Yaşadığınız engeller sizi güçlü kılacaktır.

Rapor Et

Paylaşımı puanlamak ister misiniz?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

GIPHY App Key not set. Please check settings

Paylaşan Yogber : Alev Aksoy

Unutmak için kabullenin

Unutmak için kabullenin

Eski sevgiliyle dost kalabilme kuralları

Eski sevgiliyle dost kalabilme kuralları