Sinem sizin için okusun
Harun sizin için okusun
in

İlişkileri Bitiren Davranışlar

İlişkiler, insanlık tarihinden bu yana her daim karmaşık ve merak edilen konular arasında yer almıştır. İşin temelinde yatan asıl durum ise, farklı iki ailede büyümüş iki farklı karakterdeki kişilerin bir araya gelerek ortak bir hayatı sürdürmeye çalışmalarıdır.  Ancak zorluklarına rağmen, partnerler her zaman birlikte bir hayatı sürdürmek isterler. İşin doğası gereği, bir araya gelmek ve mutlu olma ihtiyacı baskın gelir.

İlişkileri canlı ve mutlu tutmak için emek verirken, aslında bazı davranışlar da ilişkiye zarar verir. Hatta yapılan bazı hata ve davranışlar, uzun vadede ilişkinin bitmesine bile neden olabilir. Eğer ki bir ilişki içerisindeysek, partnerimiz ile mutlu olmak, ilişkiyi beslemek, güçlendirmek, ileriye götürmek isteniyorsa, partnerlerin bir ilişkide birbirini destekleyici olmayı öğrenmesi ve herkesin emek vermesi, bazı davranışlardan da uzak durması gerekir. İlişki için verilen özen, hatta bazen yapılan fedakarlıklar ve güzel davranışlar ilişkiyi daha keyifli, arzulu, mutlu bir seviyeye taşıyabilir.

  1. İlişkide kendin olmaktan vazgeçmek, uzun vadede ilişkinin sonunu getiren bir sorun haline gelebilir. İlişki yaşamak, çoğu çiftler arasında ilişki içerisinde asimile olmak, kendi benliğinden vazgeçmek ile eşdeğerdir. Üstelik bunu o kadar doğal şekilde yerine getirirler ki, ortaya çıkan tablo sonradan fark edildiğinde şaşkınlığa düşerler. İlişki bir elmanın iki yarısı olmak her zaman önemli değildir. Önemli olan, bir sepet içerisinde yan yana durabilen iki sağlıklı elma olabilmektir. İlişkiler insanların karakterlerinden vazgeçmeleriyle değil, davranışlarında karşı tarafı mutsuz eden noktalar varsa, törpüleyebilmek için adım atmalarıyla güçlenecektir. Aksi takdirde sona gelmek kaçınılmazdır.
  2. Teknoloji gelişti ve ilişkiler daha çabuk yıpratılır hale geldi. Günümüzün en büyük çılgınlığı, bir mesaj ile karşı tarafa ulaşabilmeyi mümkün kılan teknolojik aletler. Telefon ile sevdiğiniz insan gün içerisinde sürekli mesajlara boğarsanız, zaman içinde sıkılmalar baş gösterebilir. Sizin kendinizi hatırlatmaya çalışmanıza gerek yok. O zaten sizi düşünüyor olacaktır. Sizden gelen mesajlar da bu sayede onu heyecanlandıracaktır.
  3. Kesinlikle ve kesinlikle, sevgilinizin ve eşinizin arkasından iş çevirmeyin. İlişkiniz zarar görsün istemiyorsanız, bu en önemli hususlardan biri. Bu durum beraberinde yalanları da getireceği için, ilişkiyi bitirecek en büyük darbelerden biri olacaktır.

Rapor Et

Paylaşımı puanlamak ister misiniz?Yorumun nedir ?

Paylaşan Yogber : Serenay

uzun saclar

Doğal Yollarla Sağlıklı Saç Uzatma Yöntemleri

Vücuttan Ödem Atma Yolları Nelerdir?