Sinem sizin için okusun
Harun sizin için okusun
in

Erkekler kendilerine benzer kişilerle ilişki kuruyor

Erkekler kendilerine benzer kişilerle ilişki kuruyor

Erkekler kendilerine benzeyen kadınları daha çekici buluyor.

Eğer çiftler kişilik ve ilişki bakımından anlaşabiliyorlarsa, erkeğinizin sizinle olmasının nedeni, yüzünüzün tuhaf bir şekilde onunkine benzemesinden kaynaklanıyor olabilir.

Fransa’daki Montpellier Evrim Bilimleri Enstitüsü’ndeki bilim adamlarının yaptığı araştırma, erkeklerin kendi özelliklerine sahip olan kadınları daha çok tercih ettiklerini gösterdi.

Erkeklerin seçimleri kendileriyle aynı özellikleri taşıyanlardan yana oldu

Bilim adamları 100’e yakın katılımcıya bilgisayar ortamında üstünde oynanılmış fotoğraflar gösterdi ve beğendiklerini seçmelerini istedi. İncelemeden sonra erkeklerin çoğunun kendileri ile aynı saç ve göz rengine, aynı incelikte dudaklara sahip kadınları çekici buldukları, hatta çenesinde gamze olan erkeklerin, çenesinde gamze olan kadınları tercih ettikleri görüldü.

Kişiler kendi çevrelerinden eş buluyor

En az bir çocuğu olan 155 çiftin katıldığı araştırmada da benzer sonuçlar çıktı. PLOS One dergisinde yayımlanan araştırmaya imza atanlardan Jeanne Bovet, sosyal ortamda karşılaşma ihtimalinin fazla olması nedeniyle kişilerin kendi çevrelerinden eş bulduklarını ve benzer kişilere yakınlık hissedildiğinin daha önce kanıtlandığını belirtti.

Bovet, kadınların da kendilerine benzeyen erkekleri çekici bulabileceğini belirterek, daha önce yapılan araştırmaların erkeklerin fiziki özelliklere kadınlardan daha fazla önem verdiğini, kadınların ise daha çok, erkeklerin kişiliğine ve sosyal statüsüne önem verdiğini ifade etti.

Rapor Et

Paylaşımı puanlamak ister misiniz?Yorumun nedir ?

Paylaşan Yogber : Alev Aksoy

Sevgililer gününde izlenebilecek 21 film

Erkeklerin partner seçimindeki 6 kriter