Sinem sizin için okusun
Harun sizin için okusun
in

Erkek ve kadın zihni

Erkek ve kadın zihni

Erkeklerin zihni, kadınlara göre çok daha farklı çalışır. Bunun nasıl olduğunu bilmek, sizin açınızdan işleri kolaylaştırabilir.

Kadınlar ve erkekler birbirlerinden farkılılar. Önemli olan bunun farkında olup empati yapabilmektir.

Erkekler tek yönlü, kadınlar çok yönlü düşünür

Erkeklerin bizden farklı olarak yaptıkları şeyin başında her seferinde tek bir şeyi düşünmek gelir. Kadınlar ise aynı anda pek çok şey hakkında düşüncelerle boğuşur.

Resimler halinde düşünürler

Erkekler, problemlerini çözmek istedikleri zaman bunu illa sözcüklerle yapmazlar. Erkekler düşünme işini sözlü değil fotoğrafik olarak hallederler.

Hiçbir şey düşünmemeyi başarabilirler

Erkekler, ”Ne düşünüyorsun?” sorusuna ”Hiçbir şey” dedikleri zaman bu doğrudur. Erkekler, bizlerin aksine, hiçbir şey düşünmeden durabilirler.

Mantıklı düşünürler

Kadınlar duygu odaklıdırlar. Bizler, problemlerimize duygusal olarak yaklaşırız ve bütün duygularımız yaşadığımız problemle bağlantılıdır. Erkekler ise, bir problemi çözme ihtiyacı hissettiklerinde duygularını kapatabilirler.

Daha yavaş düşünürler

Kadınlar duygularıyla sürekli iletişim halinde oldukları için her sorunu hızlıca düşünebilir ve hemen halledebilirler. Erkekler ise bunun tersidirler. Bir karar vermeden önce düşünmeye ve bütün seçenekleri gözden geçirmeye ihtiyaç duyarlar.

Daha analitiktirler

Erkeklerin, durumu net ve gerçeğe dayalı görme yetenekleri vardır. Kadınlar da bunu yapabilirler ama duyguları onların dikkatini dağıtabilir. Erkekler, düşüncelerini bir kenara bırakıp gözlem yapma yeteneğine sahiptirler.

Rapor Et

Paylaşımı puanlamak ister misiniz?Yorumun nedir ?

Paylaşan Yogber : Alev Aksoy

Sevgilinizi mutlu etmenin 10 yolu

Hoşlandığınızı belli etmenin yolları