Sinem sizin için okusun
Harun sizin için okusun
in

Daha az görüşen çiftlerin ilişkileri daha güçlü oluyor

Daha az görüşen çiftlerin ilişkileri daha güçlü oluyor
Daha az görüşen çiftlerin ilişkileri daha güçlü oluyor

Sonunda ruh eşinizi bulduğunuza inanıyorsunuz ve her zaman onunla birlikte olmak istiyorsunuz, evet bu gayet sevimli. Ancak, psikologların başka bir düşüncesi var: Haftada 2 görüşme fazlasıyla yeterli.

Daha iyi ve daha uzun süreli bir ilişki kurmanıza yardımcı olmak için romantizm programınız hakkında psikoloji biliminin dediklerini derledik.

Duygusal bağı korur

Psikiyatrist ve Don’t Settle’ın yazarı Scott Carroll, ilişkinin başlangıç evresinde haftada 2 kez görüşmenin önemine işaret ediyor. Carroll’a göre, çiftlerin birbirlerini sık sık görmesi, sorunlara neden olabilecek ve potansiyel olarak iyi bir ilişkiyi bozabilecek endişe yaratabilir. Kendinizi duygusal bağ tarafından körleştirilen sağlıksız bir ilişkiye itiyor olabilirsiniz. Randevular arasında biraz zaman koymak, yeni başladığınız ilişkiyi daha net görmenize yardımcı olur.

Kişisel alanınızı kişisel tutar

Dr. Terri Orbuch’un çalışmasına göre, çiftlerin boşanma nedenleri arasında mutsuzluk ya da fiziksel yakınlık sorunlarından daha çok kişisel gizlilik sorunları bulunmaktadır. Uzun süreli bir ilişki kurmak istiyorsanız, kişisel hayatınızı istediğiniz gibi yaşamanız önemlidir. Bir ilişkideyken, bir başkasına çok fazla güvenmek yerine bireyselliğinizi ve özgürlüğünüzü korumalısınız. Bunu başarmak için, birbirinizden birkaç gün ayrılın, ihtiyaçlarınız hakkında net olun ve özellikle yeni birini tanıdığınızda kendinize biraz zaman ayırın.

Birbirinizi daha iyi tanımak için zamanınız olur

Birini daha iyi tanımak veya anında bir bağlantı kurmak için 7/24 bir ilişkiye girmek zorunda değilsiniz. İlişkinizin gerçekten güçlü olduğunun farkındaysanız; gevşeyin ve zamanınızın tadını sonuna kadar çıkarın. Çünkü en iyi senaryoda, bir ömür birlikte olacaksınız. Yani bir çift olarak geçirdiğiniz en iyi günleri kaçırmanıza ve gelecek hakkında endişelenmenize gerek yok. Çiftlerin gerçek benliklerini göstermek için birbirlerine zaman vermesi, potansiyel bir krizi en aza indirir ve düşünecek zamanınız olacağından herhangi bir krizi karşı tarafa yansıtma olasılığını da düşürür.

Bir arkadaşlık kurmanızı sağlar

2014 yılında yapılan psikolojik araştırmalar, birbirlerini “yakın arkadaş” olarak tanımlayan çiftlerin, “ruh eşi” olarak tanımlayanlara kıyasla daha iyi ilişkiler sürdürdüklerini gösteriyor. Romantik bir filmin konusu gibi görünmese de, arkadaşlık olarak başlayıp, hayat boyu süren bir ilişkiniz olabilir. Özel biriyle tanıştığınızda, onları daha yavaş bir şekilde tanımayı deneyin. Yeni bir ilişkiyi korumanın en iyi yolu, dikkatli olmak ve kesinlikle çok sık görüşmekten kaçınmaktır. Örneğin, yeni bir potansiyel arkadaşla karşılaştığınızda muhtemelen ilk tanışmanızdan sonra haftada birkaç kez bu arkadaşınızı görmek için acele etmezsiniz. Romantik bir ilişkiye başlama yönergeleri de böyle olmalı.

Daha az görüşme hakkında ne düşünüyorsunuz? Yorumlarınızla düşüncelerinizi bizimle paylaşın!

özel içeriğidir.

Rapor Et

Paylaşımı puanlamak ister misiniz?Yorumun nedir ?

Paylaşan Yogber : Alev Aksoy

Narsist insanlarla nasıl baş edilir

Narsist insanlarla nasıl baş edilir

Ruh eşinizi bulduğunuzun 20 işareti

Ruh eşinizi bulduğunuzun 20 işareti