Sinem sizin için okusun
Harun sizin için okusun
in

Aşk dört mevsim aşık insanın gözlerinde

Aşk dört mevsim aşık insanın gözlerinde
Aşk dört mevsim aşık insanın gözlerinde

Kırmızı kurdelelerle süslenmiş bayram esintili havaları barındıran ilkokul sınıfları gibidir aşkı yaşadığımız mevsimler. Bir tepede ağaçlar arasında salıncak üstünde koşuşturmacalarla…

Bazen ilkbahara denk gelir bu mevsim, bazen son. Bazen de bir aralık mevsimi Noel ile çıkagelir en soğuğundan, hani donduranından. Yaşanacak bayram havaları, koşup yakalanılacak aşk bahçeleri yoktur belki bu mevsimde, ama bir ilkbahardan fazlasını bile duyduğumuz notaları buluruz bir anda.

Sanki başka kimse sevemezmiş gibi

Aşkın dilinden dökülen sözcükler gözlerimizden kalbimize uzun ince, midemizde son bulan kelebek esintili iç gıcıklayıcı bir yol alır. Onca kargaşa arasında sımsıkı sarılırız bu elleri masal kokan müzik ruhlu adama. Bizi sevdiği için minnettarızdır, sanki başka kimse sevemezmiş gibi.

Gerçekten de başka kimse onun gibi sevemez işte. Sabahlara kadar uykunda bebek nefesi bekler gibi izlemez, izleyemez. Gökyüzüne uçurduğumuz balonlar, kaçırılan tren seferleri, uykusuz gözler ve bu gözlerden bu adam uğruna dökülen gözyaşları, ertelenen arkadaş buluşmaları… Hiç biri, gerçekten hiç biri bu sevgili adam yanımızdayken ve hala hazırda elimizi sımsıkı tutuyorken ve tutacakken birer kayıp değeri taşımaz.

Gözleri kör eden aşk

İşte bu anda artık aşktan kör olma faslını yaşarız. Gözümüze işaret parmağını batırmış bu sevgili adam, ömürlük heyecan, bizi bir güzel kokusuna esir edip rüzgar sırtında bütün coğrafyaya sürükler.

Biliriz, kimse onun gibi kokmaz, kokamaz işte. Coğrafyanın kaderimiz olduğunu bilmeden düştüğümüz aşkın peşinde sürükleniriz; çöller boyu, denizler boyu, yollar boyu…

Çünkü aşk, yalnızca O’nun kokusuyla sürüklenebilmektir bazen…

özel içeriğidir.

Rapor Et

Paylaşımı puanlamak ister misiniz?Yorumun nedir ?

Paylaşan Yogber : Alev Aksoy

Ey aşk neredesin

Ey aşk neredesin

Sen dünyanın neresindensin aşkım

Sen dünyanın neresindensin aşkım