Sinem sizin için okusun
Harun sizin için okusun
in

Adetliyken (Regliyken) Hamile Kalınır Mı?

Adet kanaması kadın rahmi içerisindeki bir dokunun kanayarak dökülmesidir. Bu doku hamilelik sırasında bebeğin yapıştığı ve beslenmesi için lazım şartları sağlayan özel bir yapıdır. İşte bu doku hamilelik oluşmadığı her ay bir dahaki yumurtlamaya tekrardan hazırlanması için üstteki tabakasını kanayarak döker ve alttan yeni doku oluşmaya başlar.

Adetliyken cinsel ilişkiye girilir mi?

Adetliyken ilişki kurulması hijyen açısından uygun görülmezken, bu esnada ilişki kurulursa kısır olunacağı gibi inanışların bir kanıtı bulunmamaktadır. Bu durumda adetliyken hamile kalınır mı sorusu akıllara gelmektedir. İşte yanıtı…

Adetliyken (Regliyken) Hamile Kalınır Mı

Adetliyken (regliyken) hamile kalınır mı?

Adet kanaması başladıktan 1-2 gün sonra hamile kalma olasılığı neredeyse yoktur. Ancak, kanaması devam etmesine rağmen, adet döneminin sonlarına doğru korumasız cinsel ilişkiye girilirse hamile kalma olasılığı doğabilir.

Bu durumda adet döneminde girilen korumasız cinsel ilişkinin gebelikten tamamen koruduğuna dair net bir tıbbi bilgi yok. Nadir karşılaşılan bir durum da olsa, adetliyken girilen cinsel ilişki ile hamile kalınabilir.

Rapor Et

Paylaşımı puanlamak ister misiniz?Yorumun nedir ?

Paylaşan Yogber : Esra Aydın

Ben Esra blog yazıları yazmayı ve insanlar için faydalı işler yapmayı seviyorum , yorum yapar ve etkileşimde bulunursanız memnun olurum.

Evliliğe Hazır Olmadığınızı Gösteren İşaretler

Gliserin Nedir, Nerelerde Kullanılır? Cilt Bakımında Gliserinin 8 Faydası