Sinem sizin için okusun
Harun sizin için okusun
in

Sonbahar temalı çocuk kitapları

Sonbahar temalı çocuk kitapları
Sonbahar temalı çocuk kitapları

Mevsim değişimlerini kendi tarzlarınca anlatan bu tatlı kitapları, çocuğunuzla okumak çok güzel olacaktır.

1.Meşe Palamudunun Sihri

Meşe Palamudunun Sihri kitabı, tek bir tohumun neyi değiştirebileceği sorusundan hareketle miniklere tüm ekosistemi büyüleyici bir üslupla anlatıyor. Yavaş yavaş bir ağaca dönüşürken hayvanların karnını doyuran ve kuşlara yuva olan meşepalamudunun hikayesini anlatan bu küçük kitap, yaşamın heyecan verici dönüşümünü tanıtırken, çocuklara da bu özel etkileşimi neden korumaları gerektiğini düşündürüyor, sorumluluklarımızı hatırlatıyor.

sonbahar temalı çocuk kitapları

2.Hoş Geldin Sonbahar

Mevsimler ve doğadaki değişimleri algılama becerilerini geliştirmek, mevsimlerle ilgili en temel bilgileri kazandırmak, doğada gözlem yapma becerilerini geliştirmek adına çok tatlı bir kitap.

sonbahar temalı çocuk kitapları

3. Mevsimlerin Renkleri – Turuncu Sonbahar Kitabım

Bay Hava Durumu bulutların nasıl oluştuğunu, meteorolojinin ne olduğunu, sonbaharın ne zaman yaşandığını merak ediyor. Turuncu Sonbahar Kitabım sayesinde yeni keşifler yapacak ve mevsimler hakkında edindiği yeni bilgilerle biraz daha büyülenecek!

4.Mevsimler- Sonbahar–Yaprak Lulu

Yaprak Lulu bir anda kendini yerde bulur. Peki, onu dalından koparıp yere düşüren şey nedir? Sonbaharı, Yaprak Lulu ile karşılamaya hazır mısınız?

sonbahar temalı çocuk kitapları

5.Mevsimler-Sonbahar

Mevsimler dizisi, çocukların yaşadıkları ortamda mevsimlere bağlı olarak iklim, bitki örtüsü, giyim kuşam, sebze meyve, eşyalar ve oyunlardaki değişim ve farklılıkları; tüm bunların onların yaşamına olan etkilerini anlatan yaşamsal bilgiler içermektedir.

Mevsimler dizisinin en belirgin özelliği ise her kitabın küçük yaştaki çocuklar için kolay sorular, çeşitli etkinlikler ve tabii ki anneler ve babalar için bir kılavuz içeriyor olmasıdır.

6.Mevsimler-Neden, Niçin, Nasıl?

Serinin bu kitabında; çocuklar yaz-kış-ilkbahar-sonbahar kelimelerinin ne anlama geldiğini eğlenceli bir şekilde öğreniyor. Sizin çocuğunuzun en sevdiği mevsim hangisi? Hangi mevsimde neler giyildiği ya da hangi meyve ve sebzelerin yetiştiği gibi soruların cevaplarını çocuğunuzla birlikte bulacağınız bu kitabı elinizden düşüremeyeceksiniz…

7.Mevsimler- Duru ile Doruk

Bu bir dört mevsim öyküsü… Hepsinin birbirinden ayrı görünüşü var. Hepsinde ayrı ayrı sevinçler var. Bakalım, Duru en çok hangi mevsimi seviyor? Bu öyküleri okumak, çocuklarımızın; evrenin işleyişini fark etmesini, çevrelerinde olup bitenleri ve nedenlerini merak etmesini, kültürel ortamlara duyarlı olmasını, canlılarla empati kurabilmesini, sorumluluk alabilmesini, edindikleri bilgileri sorgulayabilmesini, önyargılardan arınmasını, farklı bakış tarzları geliştirebilmesini, sağlıklı iletişim kurabilmesini ve bundan keyif almasını, demokratik anlayışa sahip olmasını, yaşama sevinci duymasını sağlayacaktır.

8.Mevsimler Kitabı – Uğurböceği Sevecen ile Salyangoz Tomurcuk

Erika Bartos’un “Uğurböceği Sevecen ile Salyangoz Tomurcuk” serisinden daha önce Arkadaş, Gökkuşağı, Noel Baba, Uçurtma, Cadılar, Deniz Macerası başlıklı küçük boy kitapları çıkmıştı. Şimdi de bu çok renkli ve sevimli serinin büyük boy Mevsimler kitabı çocuklarla buluşuyor.

Öğrenme, dayanışma, yardımlaşma, eğlence, merak… İşte, birlikte yaşamanın olmazsa olmazları ve güzellikleri. Arıcık Baltazar, Geyikböceği, Cırcırböceği Cancan, Karböceği Yıldız, Gülböceği Lüle, Kızböceği Rüzgâr, Kelebek Peri, Doktor Baykuş ve daha nice sevimli kahraman, Bartos’un ilkbahar, yaz, sonbahar ve kış maceralarında…

Bartos’un renkli evreninden ve bu minik kahramanlardan öğreneceğimiz çok şey var.

9. Küçük Kırıntının Büyük Macerası

Şehir yaşamı içine tıkılıp kalmak istemeyen; değişen mevsimsel koşulları beton yığınları arasında bile olsa gözlemlemek isteyen; doğanın o üretken döngüsünü ve yeryüzünü birlikte paylaştığımız hayvan dostlarımızın yaşamını kavramak isteyen tüm doğa sever çocuklar, Aysun Berktay Özmen’in rengârenk öykülerinde yepyeni dünyalarla tanışacaklar.Turuncuların, sarıların ve yeşillerin mevsimi olan sonbahar gelmişti… Küçük Fare Kırıntı yolculuğa çıkarken kendisini hangi sürprizlerin beklediğini bilmiyordu. Acaba bu, yaşadığı en sıra dışı yolculuk mu olacaktı?Heyecanlı bir maceraya hazır olun!

güz kitabı

10.Güz Kitabı

Kış, bahar ve yaz mevsimlerinden sonra güz geldi. Kent sakinleri, doyasıya dans edip müzik dinlemek için güz festivalinde buluşuyor; kültür merkezinde balkabağı yarışması düzenleniyor. Hans Christian Andersen ödüllü (2016) çizer Rotraut Susanne Berner, Güz Kitabı’nda da onlarca küçük resimle kısa öyküler anlatmaya devam ediyor: Bu sefer yabankazlarının, eski dostların, bir balayının ve kaçak bir kuşun öyküsünü…

Bir kuşağı büyüten Wimmel kitaplarının dördüncüsü, Güz Kitabı artık Türkçede. Baskı kalitesi, sağlamlığı ve kocaman ebatıyla çocuğunuzun uzun süre elinden bırakamayacağı bu evladiyelik kitabı muhtemelen torunlanız da okuyacak. Güz Kitabı’nı keşfederken birer anlatıcıya veya yazara dönüşecek çocuklarınızla birlikte SİZ DE eşsiz bir deneyim yaşayacaksınız.

Hülya Akhan

hulya.akhan@Kirmizi Oje.net

özel içeriğidir.

Rapor Et

Paylaşımı puanlamak ister misiniz?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

GIPHY App Key not set. Please check settings

Paylaşan Yogber : Alev Aksoy

Okul korkusunu görmezden gelmeyin

Okul korkusunu görmezden gelmeyin

Çocuğunu "dinlemeyen" dizini döver

Çocuğunu “dinlemeyen” dizini döver