Sinem sizin için okusun
Harun sizin için okusun
in

Babalar Günü İçin En Güzel Hediye Parfümler!

Babalar Günü, hayatımızdaki en büyük dayanağımız olan babalarımızı hatırlayabilmek, onları hatırladığımızı gösterebilmek ve mutlu etmek için eşsiz bir gün… Babalar Günü kutlamalarının geçmişi de Anneler Günü gibi oldukça eskiye dayanmaktadır. Anneler Günü kutlamaları nasıl gerçekleşiyorsa, Babalar Günü için de onları en özel kılacak bir gün olması gerektiğine inanan Sonora Smart Dodd’un öncülüğü ile başlamış bir kutlama geleneğidir.

Babalar Günü’nün Tarihçesi

Bir Amerikan İç Savaşı gazisinin kızı olan Dodd, babasına hayran bir kızdı. Ona olan hayranlığı babasını çok sevmesinden kaynaklansa da, asıl neden Dodd’un babasının altı tane çocuğunu eşini kaybettikten sonra büyük bir özveriyle tek başına büyütmesiydi. Bu sebeple Sonora Smart Dodd babasına hayrandı. Bu nedenle, Dodd babasının doğum gününü ona ithafen herkes tarafından bilinen özel bir güne çevirmek istiyordu. Dodd’un babasının doğum günü 5 Haziran’ındı. Ancak yapılan çalışmalar Babalar Günü ilan edilmesi için yeterli zaman bırakmamış ve Babalar Günü için kutlama Haziran’ın üçüncü haftasına kalmıştır. Babalar Günü için gerçekleştirilen ilk kutlama Washington’un Spokane şehrinde, o yıl Haziran’ın üçüncü Pazar günü olan 19 Haziran 1910’da kutlanmıştır.

Babalar Günü kutlamasının gelenekselleşmesi biraz zaman almıştır. 1924’te dönemin Amerikan Başkanı tarafından bu kutlamalar desteklenmiş olsa da, Babalar Günü o dönemde resmi bir unvana kavuşmamıştır. 1966’da yine dönemin Amerikan Başkanı Babalar Günü’nün resmileşmesi adına bildiri yayınlamıştır. Ancak, Babalar Günü’nün günümüz hayatındaki yerini alması 1972 yılında dönemin Amerikan Başkanı Richard Nixon tarafından her yılın üçüncü Pazar günü ABD’de resmi tatil ilan edilmiştir. O günden bu yana hem Amerika’da hem de dünyanın genelinde Babalar Günü büyük bir coşkuyla kutlanmaktadır.

Babalar Günü İçin Hediye Seçenekleri

Hayatımız boyunca sırtımızı ona dayayabileceğimiz, her düştüğümüzde elimizden tutabilecek güçlü kahramanımız olan babalarımızı onları mutlu edecek bu özel günde hediyelere boğmayı hangimiz istemeyiz? Her yıl bu özel gün yaklaştığında acaba ne diye almalıyım telaşına düşeriz. Onu en çok mut edecek ve babamıza olan sevgimizi bir nebze olsun anlatabilecek hediyeleri bulmak için didiniriz.

Babalar Günü için en risksiz, her babanın çok beğeneceği en güzel hediyelerden birisi parfüm seçenekleridir. Babanızın kullandığı kokuları biliyor musunuz? Veyahut sevdiği koku tarzını biliyor ve onu şaşırtacak güzel bir koku mu almak istiyorsunuz?

İşte size Babalar Günü için alabileceğiniz güzel kokulara sahip parfüm önerileri…Privacy Man, erkeklerin çoğunun çok beğenerek kullandığı kokulardan birisi. Ne çok sert bir koku ne de çok hafif hemen uçan bir koku olduğundan, çoğu erkeğin tercih ettiği kokularda favorilerden… Babanıza risksiz ve onun çok beğeneceği bir parfüm almak istiyorsanız, Privacy tam size göre! Bu parfümün kokusu kesinlikle bayıcı değildir ve bir erkek için parfümde kalıcılık kadar önemli bir özellik varsa, o da kokunun bayıcı olmamasıdır. Bu nedenle, babanızın kullandığı kokular biriyse alabileceğiniz, ancak kullandığı bir parfüm değilse bile çok severek kullanabileceği bir koku olarak Privacy doğru seçim olacaktır.Dunlop parfüm çeşitleri, özellikle de 90’lı yıllarda son derece popüler hale gelmiş ve halen popülaritesini kaybetmeyen bir kokudur. Hem yeşil hem de mavi renkli tasarıma sahip iki seçenek ile gelen Dunlop, erkeklerin çok tercih ettiği ve beğenerek kullandığı kokulardan birisidir. Parfümünün yanı sıra set olarak alabileceğiniz deodorantları da bulunan markanın, Babalar Günü hediyesi olarak en çok tercih edilen hediyelerden biri olduğu söylenebilir. İlk sıkıldıktan sonra zaman geçince oturan, çok hoş bir kokuya sahip parfümü babanıza hediye ettiğinizde çok mutlu olacağına şüphe yok.Babanızın zevkine uygun olarak seçebileceğiniz parfümler içerisinde kokusunun kalıcılığı ile insanın kendi ten kokusu gibi olacak bir parfüm olan Slazenger Active Sport, Dunlop gibi hem parfüm hem de deodorantın birlikte olduğu set şeklinde satın alınabilecek kokulardan birisi. İlk sıkıldıktan sonra biraz beklendiğinde mükemmel bir kokuya bürünen Slazenger, babanızın tercih edebileceği kokular içerisinde yer alıyor. Daha önce denemediyse bile, sizin hediyeniz ile birlikte farklı ve hoş bir koku deneme şansını babanız için Slazenger parfüm ile yaratabilirsiniz. Bu parfüm, kokusu baymayan ve insanı bıktırmayan, yıllar geçse dahi kullanmak istenecek parfümlerin başında geliyor.

Bunların yanı sıra, birbirinden farklı parfüm markalarını da tercih edebilirsiniz. Örneğin; Blade, Jagler, Caldion, EQual ve Tiara’s gibi hem parfüm hem de deodorantları birlikte set olabileceğiniz parfüm seçenekleri, Brut ve Lespoire gibi kalıcılığı mükemmel parfüm çeşitleri babanıza yakışacak kokulardandır. Hiçbirinden pişman olmayacağına ve babanızı çok mutlu edeceğine emin olabilirisiniz.

Rapor Et

Paylaşımı puanlamak ister misiniz?Yorumun nedir ?

Paylaşan Yogber : Serenay

Çocuklarda düz tabanlık teşhisi

Çocuklarda düz tabanlık teşhisi

Yaz Aylarında Cilt Bakımı Nasıl Yapılmalı?